Spektakl taneczny ,,Noc Świętojańska”

Pierwszy dzień wakacji i takie cuda dla was –
„NOC ŚWIĘTOJAŃSKA – ŚWIĘTO MIŁOŚCI”

O pierwszej części spektaklu mówiono jeszcze bardzo długo. 10 lat temu na wiśnickiej scenie powstało plenerowe widowisko taneczne „Noc Świętojańska” . Już wtedy interpretacja słowiańskich obrzędów nocy Kupały nieco różniły się od już istniejących. Tego lata ten sam reżyser i choreograf przedstawia nową taneczną wersję sobótkowych obrzędów.
„Noc Świętojańska- święto miłości” poświęcona jest przede wszystkim żywiołom mającym oczyszczającą moc oraz celebracji miłości i radości.
Głównym „językiem” ruchowym jest szeroko rozumiany taniec, odwołujący się do takich estetyk, technik i kodów ruchowych jak taniec modern jazz, taniec klasyczny, taniec nowoczesny, improwizacja czy sensual impro. Głównym celem reżysera jest poszukiwanie ruchowej prawdy i wyrazistości, a także relacji miedzy tancerzami.

Informacje o spektaklu:
Reżyseria i choreografia – Paulina Czachor
Choreografia – Weronika Matras
Scenografia – Agata Załupska
Tancerze : Szkoła tańca Dance & Fitness house Bochnia oraz Loftodance Kraków

Reżyser i choreograf spektaklu – Paulina Czachor – tancerka z 10 letnim stażem, instruktor, choreograf oraz reżyser spektakli tanecznych, nieustannie poszukująca nowych inspiracji oraz doświadczeń artystycznych. Specjalizuje się w tańcu jazzowym, jednak ciągle próbuje innych, nowych technik tanecznych. Taniec to dla niej sposób na wyrażenie siebie. Eksperymentuje, tworzy i stara się przekazywać to co w tańcu najważniejsze. Pełniła rolę reżysera oraz choreografa spektakli tanecznych takich jak: „Emotion”, „Noc świętojańska” , „Alicja w Krainie Czarów”, „Oobe – przeżycia poza ciałem” , „Quasimodo – Dzwonnik z Notre Dame”, „Baby są jakieś dziwne” oraz „Tenorek w Krainie Bajek” wystawiony na wielkiej scenie teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz w Warszawie – w siedzibie słynnego zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. W 2016 roku grupa brała udział w spektaklu chrześcijańskim „Nowe Zycie” na Światowych Dniach Młodzieży w Stalowej Woli. Tym razem zobaczycie ich w LOFTODANCE THEATRE. Do spektaklu dołączyli również tancerze LOFODANCE!!!!

Choreograf – Weronika Matras – swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2009, pasją zaraziła ją instuktorka Paulina Czachor. Szkoliła się pod katem różnych styli tanecznych, biorąc udział w spektaklach takich jak „Alicja w krainie czarów”, „Kopciuszek” „Coco”. Cały czas podąża za poszukiwaniem nowych doświadczeń w tańcu i kreowania nowych emocji poprzez ruch. W każdym stylu szuka innych przeżyć artystycznych. Kreatywność i twórczość to zdecydowanie jej mocne strony, dlatego też tym razem wystąpi w roli choreografa jednej ze scen spektaklu.

-Koszt biletu – 10 zł
-Bilety są dostępne w sklepie online dance&fitness house!

http://sklep.dancefitnesshouse.pl/produkt/spektakl-taneczny-noc-swietojanska/?fbclid=IwAR2i3DARiWl2y1_OhPSjJbZIG18zY_VG5MxqihJgeKXFghJw4WNuglBAkV4

-Ograniczona ilość miejsc (tylko 150)!!! Kto pierwszy, ten lepszy ♥

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!