Zumba

Zajęcia inspirowane latynoskimi rytmami, stanowiące interesujące połączenie tańca i aerobiku. ZUMBA to nowoczesny rodzaj fitnessu, który poprzez energiczną muzykę, świetną zabawę i proste kroki taneczne rewelacyjnie kształtuje sylwetkę i wprawia w doskonałe samopoczucie. ZUMBA  to połączenie rewelacyjnej imprezy z motywującą muzyką, na której stracisz mnóstwo kalorii. Zajęcia takie jak ZUMBA są idealne dla każdego, bez względu na wiek czy płeć.

Zumba: Na czym polega?
ZUMBA to nieskomplikowane kroki taneczne i urozmaicone kombinacje ruchów, które stwarzają atmosferę świetnej zabawy i sprawiają, że dajemy się ponieść chwili. ZUMBA to klasa, która stanowi dynamiczne połączenie rytmów latynoskich takich jak merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, cha-cha, rumba, twist i wiele innych. Jednakże do konkretnych układów można wpleść wiele innych rodzajów tańce jak taniec brzucha, hip-hop. Ważne, by były to rytmy, które pozwalają łatwo i dynamicznie się poruszać. Jednak to nie wszystko, ZUMBA różni się od popularnych Zajec Latino. Podczas Zumby nie wykorzystuje się skomplikowanej choreografii, ponieważ często jest trudna do zapamiętania. ZUMBA jest alternatywą, dla osób które chcą tańczyć, a nie mają bardzo rozbudowanej pamięci ruchowej. Podczas tego treningu piosenki to krótkie układy choreograficzne, złożone z maksymalnie z 2 – 4 kroków. Ponadto to muzyka dyktuje, który krok będzie następny. Za każdym razem, kiedy muzyka wraca, powtarzamy dany krok, po pewnym czasie już intuicyjnie wiadomo co nastąpi dalej.

Zumba: Efekty
– kształtowanie sylwetki i spalanie tkanki tłuszczowej
– poprawa kondycji organizmu i sprawności fizycznej
– ujędrnienie ciała i sylwetki
– poprawa samopoczucia

Zumba: Dla kogo?
Powszechnie uważa się, że ZUMBA to trening dla każdego. Jest w tym stwierdzeniu wiele prawdy, ponieważ jej różnorodność pozwala zaspokoić większość potrzeb osób ćwiczących. Ponadto charakteryzuje się podobną formułą prowadzenia zajęć przez różnych instruktorów. ZUMBA jest o tyle ciekawa, że uczestnicy zajęć nie muszą wcześniej znać kroków, muzyki, ponieważ na każdych zajęciach jest stopniowo wprowadzany w choreografię. Jedynym ograniczeniem jest podstawowa koordynacja ruchowa, minimum zdolności kondycyjnych i upodobania treningowe danych uczestników.