Trening obwodowy

Kolejny raz rozpoczynasz dietę? Przetestowałaś już treningi wszystkich pseudo instruktorek, celebrytek i nic? Ciągle odchudzasz się i ćwiczysz, a efektów w dalszym ciągu brak? Jeśli na chociaż jedno z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco, to znaczy, że dobrze trafiłaś i treningi obwodowe to dobre rozwiązania właśnie dla Ciebie! Trening obwodowy to nowoczesne podejście do treningu, którego podstawą są ćwiczenia ogólnorozwojowe, podzielone na stacje. Treningi obwodowe należą do zajęć o dużej intensywności, ale również jest to klasa podczas, której pracuje się nad wszystkimi partiami mięśniowymi. Z uwagi na dość dużą intensywność i odpowiednie tempo pracy trening ten w szczególności polecamy osobom, które chciałby pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Trening obwodowy składa się z kilku stacji, na których uczestnicy wykonują poszczególne ćwiczenia w określonej kolejności i w określonym czasie. Na każdej stacji uczestnik spędza maksymalnie minutę, a pomiędzy stacjami ma około 10 sekund na przejście i odpoczynek.
Trening obwodowy pobudza całe ciało do ćwiczeń i wpływa na wszystkie jego partie. Na zajęciach mogą zostać wykorzystane sprzęty typu hantelki, piłki czy stepy. Prócz korzystania z ciężarków czy piłek, pracujemy również pod ciężarem naszego własnego ciała.

Na czym polega?
Na treningach obwodowych nie ma nudy i czas u na obijanie. Ćwiczenia są tak dobrane, aby każdy uczestnik popracował nad niedoskonałościami swojej sylwetki. Trening ten polega na zastawieniu kilku ćwiczeń na różne partie ciała i ułożeniu ich w formie obwodu. Takich ćwiczeń może być od 5-10. Ponadto trening na obwodzie koła dodaje motywacji. Podczas trwania treningów obwodowych uczestnicy widzą siebie nawzajem i dodają sobie energii, wspierają się. 
W taki sposób możemy wykonać przykładowo 3 obwody. Ogromną zaletą treningu obwodowego jest wszechstronność ćwiczeń. Ćwiczenia angażują zarówno górne jak i dolne partie mięśniowe.

Efekty:
– spalanie tkanki tłuszczowej
– przyspieszenie metabolizmu
– wzrost wydolności organizmu
– kompleksowy rozwój fizyczny organizmu, poprzez zaangażowanie wielu grup mięśniowych w pojedynczym ćwiczeniu
– wzmocnienie mięśni całego ciała
– dodaje pewności siebie i sprawia, że dajemy z siebie więcej

Dla kogo?
Trening obwodowy przeznaczony jest dla osób, które chcą schudnąć, spalić tkankę tłuszczową i szybko zauważyć efekty. To również odpowiedni trening, dla tych, którzy nie lubią nudy i chcieliby spróbować czegoś nowego. Ponadto to ciekawa metoda, ponieważ odbywa się na obwodzie koła przez co przełamuje bariery, integruje uczestników zajęć i jeszcze bardziej mobilizuje osoby ćwiczące. Ćwiczenia na treningach obwodowych wzmocnią całe Twoje ciało i poprawią kondycję. Nie czekaj, aż nadmiar obowiązków, zbędnej tkanki tłuszczowej i zmęczenie przytłoczy Cię i przestaniesz ćwiczyć. Mimo wszystko warto pamiętać, że same ćwiczenia nie przyczynią się do uzyskania idealnej sylwetki. Bardzo ważną rolę odgrywa zdrowa, zbilansowane dieta, jeśli będziesz jej przestrzegać osiągniesz swój cel!