Step cardio

trening choreograficzny z wykorzystaniem platformy zwanej stepem. Step należy do najbardziej lubianych i najpopularniejszych zajęć aerobowych na świecie. Intensywność fizjologiczna zależy w dużym stopniu od wysokości stepu, który każdy reguluje indywidualnie. Podczas zajęć „Step” można zmierzyć się z dużą ilością różnych kombinacji ruchowych co sprawia, że trening na stepie to wspaniała zabawa dla każdego.

Step: Na czym polega?
Step to forma zajęć choreograficznych polega na stopniowym poznawaniu kolejnych elementów układu choreograficznego tak, by pod koniec ćwiczeń wykonać go w całości. Ten intensywny trening ma przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, poprawić koordynację ruchową i pamięć oraz zapewnić dużą dawkę radości, dzięki specjalnie dopasowanej do układu energetycznej muzyce.

Step: Efekty
– poprawa koordynacji i pamięci ruchowej
– poprawa wydolności organizmu
– redukcja tkanki tłuszczowej
– wzmocnienie dolnych partii ciała

Step: Dla kogo?
Na Stepie mogą ćwiczyć zarówno kobiety jak i mężczyźni w różnym wieku. Bardzo ważną rolę odgrywa prawidłowe wchodzenie i schodzenie ze stepu, ponieważ zapewnia to bezpieczeństwo wykonywanych ćwiczeń i pozwala uniknąć obciążania stawów. Ważne jest, aby dobrze się czuć przy wykonywaniu choreografii, czerpać z tego radość i satysfakcje. Te zajęcia pozwalają rozładować energię całego dnia. Dlatego warto spróbować i sprawdzić czy taka forma aktywności odpowiada naszym upodobaniom i predyspozycjom. Ważne, aby wcześniej zwrócić szczególną uwagę na nasze stawy kolanowe. Jeśli na co dzień nie odczuwamy bólu w stawach, nie ma przeciwwskazania do uczestnictwa w tego rodzaju zajęciach. Zajęcia bardzo dobre dla osób grających w tenisa, ponieważ poprawiają koordynacje ruchową.