Joga funkcjonalna

Najstarsza forma ćwiczeń, angażuje zarówno ciało jak i umysł. Joga to nauka koordynacji oddechu i ruchu, a także sposób na utrzymanie dobrej formy fizycznej całego ciała. Joga wymaga koncentracji i łączenia wysiłku mięśni z oddechem. Zajęcia są doskonałym środkiem zaradczym na codzienny stres, przepracowanie oraz bóle krzyża czy karku. Joga kończy się relaksem, który wycisza umysł oraz dodaje energii i siły.

Na czym polega?
Joga polega na wykonywaniu kolejnych asan i integracji ruchu z oddechem, a także równoczesnego napinania, rozciągania i rozluźniania. Zatem joga powoduje, że uczymy się kontroli nad ciałem oraz przywracamy równowagę naszemu organizmowi. Dodatkowo warto wspomnieć, że joga ma wiele różnych odmian. Zajęcia różnią się od siebie dynamicznością i intensywnością, jak również etapami prowadzenia zajęć i tym czy są nakierunkowane także na medytację. Joga to zajęcia, w których każdy może odnaleźć coś dla siebie.

Efekty:
– utrzymanie elastyczności ciała
– kształtowanie ładnej sylwetki
– poprawa stanu zdrowia
– likwidacja zmęczenia
– wyciszenie, spokój i harmonia organizmu
– niweluje skutki astmy- ułatwia oddychanie

Dla kogo?
Joga jest dla osób chcących się wyciszyć, które każdego dnia doświadczają dużej ilości sytuacji wywołujących stres. Joga to rodzaj ćwiczeń, do których nie ma żadnych przeciwwskazań co do praktykowania tego typu zajęć. Joga jest dla każdej osoby, która potrafi się skupić, wyciszyć, ma pozytywne myśli i wolny umysł.